Mazané mazání

Mazané mazání jsou naše bylinné masti a mazání z kokosového oleje.

Jako masťový základ do hojivého bylinného mazání používáme lékařskou vazelínu, takže toto mazání opravdu velmi dobře maže a mastí.

Když mícháme masti, tak vše pěkně zahříváme, pasírujeme, mícháme, cedíme. A opět zahříváme, cedíme, mícháme.... a opět.... až máme krásnou mast z přírody. Jen ta naše je opravdu ze zdravých čerstvých bylinek a květin, které sklizíme v našem krásném Slavkovském lese. Vzali jsme Mathioliho herbář, vyhledali prastaré recepty a udělali měsíčkovou mast. Potom dále na dotaz našich rodičů mast z kostivalu Všechno podle herbáře, funguje řádně, žádná reklamace :-)

Kokosové mazání s levandulí nebo-li levandulový krém. To je náš úplně první experimentální pokus o zpracování levandule lékařské z naší zahrady. Namíchali jsme panenský kokosový olej a květy čerstvé levandule. Zahříváním a macerováním květů v kokosovém oleji jsme metoudou pokus omyl vyvinuli naše unikátní mazání. Můj manžel používá levandulové mazání jako furt krém (denní a noční, prostě na každou denní dobu). Říká, že po něm mládne :-) Používáme je úplně na všechno, po koupání, po opalování, na revitalizaci pokožky. Můj dlouholetý kamarád říká, že mu levandulový krém vypíná jeho stařecké vrásky, nemůže si ho vynachválit. Kdyby mohl, tak se v něm prý denně koupe :-) A na co osobně levandulové mazání používám já, to sem asi nemůžu napsat... je fakt všestranný :-). Kokosové mazání nyní zkoušíme i s jinými bylinkami, tak uvidíme, jak se zadaří.

Dále děláme balzám na rty z včelího vosku, to je lahůdka přímo k "sežrání".