Mazaná kolínská voda

Konečně - naše vlastní Original Eau de Cologne - Echt Kölnisch Wasser - originální kolínská voda, kterou poprvé v 17. století namíchal v Kolíně nad Rýnem ital Giovani Maria Farinam. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších klasických toaletních prostředků. V naší rodině již od dob našich děděčků používáme originál kolínskou vodu 4711 právě z Kolína nad Rýnem, a to zejména my pánové po holení. 

Kolínská voda je složená z alkoholu a přírodních silic či dalších aromatických látek. Kvalita se určuje podle obsahu alkoholu, kvalitnější kolínské mají vyšší obsah alkoholu 75-80%, v těch lacinějších variantách alkoholu najdeme jen asi 40-60%. Vysoký obsah alkoholu zajišťuje skvělé desinfekční, stahující a antiseptické účinky.

Mazaná kolínská voda obsahuje 82% alkoholu, dále exkluzivní esenciální oleje a kapku vody. Na míchání naší kolínské vody použíme certifikovaný líh pro výrobu kosmetiky a výhradně přírodní esenciální oleje nejvyšší kvality.

V každodenním životě má kolínská voda velmi široké možnosti použití. Ve světě je muži často používána nejen po holení, ale i během dne k osvěžení nebo například k opláchnutí rukou a tváří. Jak jste se již mohli dočíst výše, vysoký obsah alkoholu má čisticí schopnosti. Během dne se rukama dotýkáme spousty předmětů, na jejichž povrchu se nachází miliony bakterií. Lehké opláchnutí rukou je příjemná a velmi hygienická očista, kterou můžete provádět i s tvářemi.

Kolínská a kouření a kuřáci: věděli jste, že když po kouření použijete k opláchnutí rukou kolínskou, dokonale se tak zbavíte nepříjemného zápachu z cigaret? 

V letních měsících je kolínská ideální k osvěžení a zbavení se protivné mastnoty na obličeji z důvodu pocení. Vysoký obsah alkoholu vysuší a krásně provoní pokožku. Jemná a decentní vůně kolínskou vodu předurčuje k častému použití během dne, kdy nijak neruší a ani nepřebije váš běžně používaný parfém.

Vymaňte se z každodenní rutiny a stresu s vůní, která vás nejen osvěží, ale také uvolní a revitalizuje. Použijte mazanou kolínskou!

Namíchali jsme pánské kvítí - 1979. Parádní super voňavý květinový a bylinný mix speciálně pro kolínskou vodu. Inspirací je původní tradiční kolínská voda, kterou jsme si ještě trošku více ovoněli.