Malované úly jako z pohádky

Když jsem před pěti lety začal silně uvažovat o tom, že si pořídíme včelí holky, představoval jsem si svůj včelín jako ten včelín z pohádky. Krásný, dřevěný, barevný, hezky schovaný pod lesem a položený přímo u rozkvetlé louky. Krásně barevné ručně malované úly, na které je radost se podívat.

Můj manžel je ten zručnější na uměleckou práci a tak jsem ho přesvědčil, aby mi úly namaloval folkórním motivem. Moc se mu to nezdálo, ale svolil... Já je krásně natřel základními barvami, hezky pěkně třikrát. Do vnitřku jsem zažehlil včelí vosk. Tím byly úly krásně ošetřené.

První tři úly byly nakonec pečlivě odekorované ornamenty ze sušených květin. Krásná práce, kterou svět neviděl. Bohužel po roce se ukázalo, že květy na prudkém slunci nevydrží a krásný efekt se pomalu vytrácí. Začali jsme tedy nástavky malovat dle původního záměru. Květiny, linky, ornamenty, dokonce jsem udělali i krásný úl s notami pro naši kamarádku. Prostě všechno, co udělá radost a vyloudí rohlík na tváři. 

Naše úly se lidem líbí a my jsme za to moc moc moc moc moc moc rádi. Proto bychom se chtěli podělit o naši radost a potěšení a nabídnout zájemcům naše ručně malované nástavky a včelí úly.