Fialka vonná

Fialka je dobře známa i dětem. Libě voní, jest modrá, ukazuje se v měsíci březnu a panny z ní dělají věnce a kytky. Roste v štěpnicích, v místech stinných podle zdí a plotů a také na vršcích. Nejlepší fialky jsou ty, které vyrážejí a kvetou brzy z jara, dříve než by vysušilo horké slunce jejich moc, anebo nežli by se zatopily a pokazily mokrostí následkem příliš vlhkého počasí.

Přirozenost, moc a účinek: Listí a květ modré fialky, pokud jsou čerstvé, chladí na prvním stupni a vlaží na druhém; když uvadnou a uschnou studí a mokří méně.

Zevní použití: Fialkový olej, fialková voda, nebo ocet fialkový, to vše odstraňuje velikou horkost hlavy. Znamenitým proti palčivému močení je vtírání teplého fialkového oleje do pupku. Suchá fialka změnšuje bolest hlavy z horkosti a suchost očí, dává spánek a způsobuje snadnější odkašlávání.

(NEBOJTE, NEZBLÁZNILI JSME SE - tento text je doslovně převzat z Mathioliho herbáře ze 16. století - kap. CVI. Fialka - výtah.)


Produkty v Mazaném obchodě:

Mazané lázně - sada kvítí - fialka vonná

Sada mazaného kvítí pro privátní mazané lázně, výběr pro každodenní péči o celého člověka. Olejový balzám, parfémová květinová voda, mazaný peeling a mazaná sůl pro Vaše potěšení a lepší náladu. TIP NA DÁREK - objednejte si k této sadě v eshopu dárkový košík nebo dárkovou krabici a my vám mazané kvítí krásně zabalíme.

585,00 Kč

Mazaná sůl - voňavý mix - 5 x 60g

Mazaná sůl na zkoušku - voňavý mix.  Pět druhů mazané soli - levandule, růže stolistá, meduňka, patero kvítí, letní kvítí | mandarinka s mátou.  Ručně míchané mazané kvítí pro privátní lázně a romantiku dle chuti. Jeden sáček soli je připraven pro domácí lázeň - vana o objemu 120-150 litrů vody. Velikost: 5 x 60g  

165,00 Kč

Mazaný peeling - fialka vonná

Mazaný peeling je unikátní směs z bylin ze Slavskovského lesa, mořské soli, třtinového cukru, olejů, esenciálních olejů a medu od mazaných včeliček. Fialka, krásná květinka, kromě toho, že jemňounce voní, má také skvělé energetické vlastnosti. Umí očistit a posílit naši mysl, ale také projasnit naše domovy. Mazaný peeling nanášíme na mokrou pokožku, lze použít na celého člověka. Po provedení peeling opláchneme tekoucí vodou. Velikost: 100 g INCI:  Honey (Mel), Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Saccharum Officinarum (cane sugar), Sodium Chloride (dead sea salt), Viola Odorata, Viola Perfume Oil (Cinnamon alcohol, Benzyl salicylate, Vetiver lacetat, Ylang-Ylang Flower Oil)

146,00 Kč

Parfémová květinová voda - fialka vonná

Inspiraci na mazanou parfémovou vodu s květinami jsme dostali od našich přátel, kteří používají různé osvěžující minerální vody ve spreji (většinou z lékárny). Vzali parfémové esenciální oleje a vodu, testováním jsme docílili takového poměru surovin, který krásně zavoní, voda plěť osvěží, zároveň nezanechá fleky ani mokrá místa.  Velikost : 100 ml  INCI : Aqua, Viola Perfume Oil (Cinnamon alcohol, Benzyl salicylate, Vetiver lacetat, Ylang-Ylang Flower Oil)

135,00 Kč

Olejový balzám - fialka vonná

Exkluzivní směs ušlechtilých rostlinných a čistých parfémových esenciálních olejů nejvyšší kvality. Mazané olejové balzámy jsou vlastně univerzální pečující oleje. Jejich využití je opravdu velmi pestré do amoraterapeutických koupelí, ke každodenní péči o celéhočlověka, neboli furtkrém/furtolej, při masážích, ale třeba jen k potření spánků, když si potřebujeme odfrknout. Fialka, krásná květinka, kromě toho, že jemňounce voní, má také skvělé energetické vlastnosti. Umí očistit a posílit naši mysl ale také projasnit naše domovy. Velikost : 100 ml INCI : doplnit

Cena od 335,00 Kč